Odwrócona osmoza

Odwrócona osmoza
1 vote, 10.00 avg. rating (86% score)

Odwrócona osmoza (3)W dobie, kiedy nasze zasoby wody pitnej na Ziemi bardzo gwałtownie się kurczą, a woda deszczowa spadająca z nieba jest zanieczyszczona różnymi szkodliwymi substancjami, warto zainteresować się różnymi sposobami uzyskiwania wody pitnej.

Jednym z nich jest odwrócona osmoza – która potrafi zmienić morską, słoną wodę w normalną wodę pitną, do tego dzięki niej można uzdatnić do picia wszelkie zasoby wody skażonej.
Na jej temat krąży wiele mitów. Jednym z nich jest ten, że woda dzięki niej uzyskana jest nienaturalnie czysta, czyli zwyczajnie niezdrowa i pozbawiona wszelkich cennych minerałów i składników. To, oczywiście, nieprawda. Woda uzyskana dzięki odwróconej osmozie jest czysta, ale jak najbardziej zdrowa dla ludzi. Bezcenna jest na morzu, bo pozwala uzdatnić wodę morską, która normalnie do picia się nie nadaje . Kolejny mit, to ten, że odwrócona osmoza jest droga. Nieprawda, w obecnych czasach jest na tyle popularna, że jej filtr jest w zasięgu finansowym większości przeciętnych rodzin.

Pozostałe artykuły:

About author

Related Articles