Wyciskanie soków

Wyciskanie soków
1 vote, 10.00 avg. rating (86% score)

Wyciskanie sokow (1)Osoby dbające o zdrowie i urodę doskonale znają zdrowotne właściwości soków  z warzyw i owoców. To własnie  zawierają mnóstwo witamin i minerałów niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Ponadto są niedrogie i powszechnie dostępne. Warto jednak zadbać, aby to co spożywamy było jak najlepszej jakości, przecież przekłada się to bezpośrednio na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Jaki więc sok pić, aby dostarczyć do naszego ciała tego, co najlepsze? Naukowcy są zgodni, że powinien być to sok świeżo wyciskany, spożywany zaraz po wytworzeniu. Wyciskanie soków pozwala na wydobycie z nich wszystkich cennych właściwości, a jeśli spożywamy go od razu jest ich najwięcej, bo nie zdążą się utlenić.

Soki w kartonach nie mogą nam zapewnić takiej dawki minerałów i witamin, gdyż sposób przechowywania i poddawanie ich obróbce termicznej, takiej jak pasteryzacja usuwa część dobroczynnych składników. Dlatego najlepiej zainwestować w wyciskarkę dobrej jakości i przygotowywać je samodzielnie.

Pozostałe artykuły:

About author

Related Articles